O Fundacji

BWS.org male

Fundacja Bezpieczniej w Sieci to istniejąca od 2010 roku wspólna inicjatywa instytucji publicznych oraz firm prywatnych.

Polscy internauci zdają sobie sprawę z zagrożeń związanych z surfowaniem po Internecie, ale wciąż podejmują ryzykowne działania. Właśnie dlatego, głównym celem Fundacji jest pełnienie roli wiarygodnego i kompleksowego źródła wiedzy o zagrożeniach w Internecie.

BezpieczniejwSieci.org ma gromadzić w jednym miejscu przystępne i aktualne porady dotyczące zakupów, pracy i relaksu w Internecie. Portal został wyposażony w wyszukiwarkę, która po wpisaniu odpowiedniej frazy zaproponuje poradniki lub artykuły na dany temat. Treści przygotowano w taki sposób, by użytkownik, niezależnie od stopnia zaawansowania, mógł w ciągu kilku minut rozwiązać swój problem. Dodatkowo, na stronie zamieszczono sekcję wideo z poradami dotyczącymi najpopularniejszych tematów.

Żadna firma ani instytucja nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie obawy Polaków. Dzięki www.BezpieczniejwSieci.org, każdy przedstawiciel sektorów publicznego i prywatnego może wnieść do projektu swoją unikalną wiedzę oraz ekspertyzę. Wiedza nie powinna być rozproszona, tylko zebrana w przystępny sposób i w jednym miejscu.

Zarząd:

KJJakub Jugo

Prezes

Założyciel JJ Communications, event manager i konsultant PR z kilkuletnim doświadczeniem. Pracował dla gigantów takich jak Microsoft, Siemens, Bosch, PayPal, Gumtree i wielu innych.

 

PO

Piotr Oleksy

Wiceprezes ds. Programowych

Specjalista ds. komunikacji i konsultant PR z kilkuletnim doświadczeniem. Pracował między innymi dla PayPal, First Data Corporation, Sophos, Zalando, Roche, Cushman&Wakefield, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i wielu innych